Технології друку.
На розвиток сучасної технології друку суттєво вплинуло розповсюдження персональних комп’ютерів. Повноколірний друк застосовується в світі не одне десятиліття, а використання чорно-білого давно перевалило за 50 років.
У “докомп’ютерну” епоху друкарські машини були пристосовані лише для багатотиражного друку. До того ж коштувало таке устаткування досить дорого. Дозволити собі послуги друкарні могли далеко не всі. Проте масова комп’ютеризація змусила виробників шукати шляхи для друку невеликих тиражів за більш доступною вартістю. Розв’язанням цього питання стали сучасні принтери. Вони є незамінними помічниками промислових організацій, офісів і звичайних людей. Сьогодні важко уявити, як можна обійтися без принтера – техніки, що дозволяє візуалізувати інформацію з екрана комп’ютера. Пристрої знайшли застосування в побутових і виробничих цілях.
Кожен конкретно взятий принтер має свою технологію, відповідно, і призначення. Виділяють наступні технології друку:
- струменева;
- лазерна;
- термосублімаційна;
- матрична;
- твердочорнильна.
Деякі різновиди принтерів випускаються одразу в кількох технологіях. Важливо зрозуміти, яке призначення несе кожен апарат. Про особливості кожної технології устаткування для друку і буде йти мова у цій статті.
Одним з видів технології друку є струменевий друк
Для такої технології використовуються рідкі чорнила. Спосіб полягає в тому, що фарба переноситься на папір у вигляді мікроскопічних капель. У процесі друку вона розтікається і вбирається в папір, створюючи зображення. Такий варіант ідеально підходить для друку фотографій. Чорнила здатні створити ідеальні переходи кольорів, які будуть зовсім непомітні на папері. Струменева технологія забезпечує високу роздільну здатність та якість кольорового друку – до 9600×2400 т/д, що є запорукою чудової деталізації зображень. Струменевий друк не зовсім підходить для графічних матеріалів і текстів, адже чітких і рівних ліній за допомогою технології досягти практично неможливо.
Сучасні можливості та інноваційні механізми зробили принтер зі струменевою технологією практично безшумним, завдяки чому він може легко використовуватись в будинку чи офісі.
Лазерний друк
У технології лазерного друку використовується сухий порошковий тонер. Метод полягає в перенесенні за допомогою статичної електрики порошку на папір і його термічному закріпленні лазером. Такий вид чудово підходить для друку текстів і графічних матеріалів. Характеризується високою точністю, чіткістю та виразністю. Ідеальний варіант для офісних приміщень, де потрібно друкувати багато документів. Для фотографій та малюнків лазерний друк краще не використовувати.
Варто відзначити економність устаткування. Сухий порошковий тонер коштує недорого, проте має лише чотири варіанти кольорів (чорний, жовтий, синій і пурпурний).
Тонери не засихають і можуть зберігатися протягом кількох років – зазвичай до трьох. У результаті принтер легко переносить періоди простою – ви можете поїхати на два місяці, а потім повернутися і без проблем розпочати роботу.
Термосублімаційний друк
Як вихідний матеріал використовується спеціальна пігментна речовина. При нанесенні вона з твердого стану одразу переходить в газоподібний, осідаючи на папері.
Термосублімаційний друк підходить для створення фотографій високої якості. Доступна широка палітра відтінків, технологія гарантує рівні та непомітні переходи кольорів.
Такий вид устаткування відноситься до професійного і не поступається обладнанню з фотосалонів.
Матричний друк таож є одним з видів технології друку
Матрична технологія є найстарішою. Технологія матричного друку полягає у відбиванні на папері зображення за допомогою просоченої чорнилами стрічки. Така ж методика використовується у друкарських машинах. Основна відмінність полягає в тому, що в принтерах з матричним друком зображення відбивається голками, а не готовими літерами. Це надає широкі можливості для використання.
За допомогою матричної технології можна друкувати будь-який текст та графічні матеріали. Виготовлення фотографії унеможливлює низька якість зображення й однобарвність.
Через високий рівень шуму в домашніх умовах вони не використовуються. З переваг варто зазначити високу зносостійкість обладнання.
Твердочорнильний друк
Основним матеріалом є тверді чорнила, більше схожі на брусок дитячого масляного олівця чи крейди. Технологія полягає в тому, що цей брусок поміщається у спеціальний контейнер з нагріваючим механізмом. Таким чином чорнила розплавляються і стають готовими до використання. За допомогою фарби та друкарської голки на папір переноситься текст.
Такий метод підходить для швидкого друку великої кількості матеріалів, але які не передбачають довгого зберігання. Швидкість друку значно вище, ніж у принтерів з попередніми технологіями. Проте зображення від розплавлених чорнил слабостійке, при потраплянні вологи або нагріванні зовнішній вигляд втрачає початковий стан.
Принтер з якою технологією краще вибрати
Матричні принтери для офісного та домашнього використання застаріли як вид. Сучасні моделі мають спеціалізоване призначення, тому розглядати у порівнянні з іншими типами зовсім немає сенсу.
Струменеві принтери друкують тихо, можуть працювати з простим офісним папером, а ось товстий папір такий принтер не любить. Вони широко використовуються, дають великі можливості кольорового друку. Однак струменеві моделі мають невелику швидкість. За цим параметром вони дуже близькі до матричних пристроїв. Наступний недолік: швидка витрата фарби, її висока вартість (змінних картриджів), у результаті ціна одного надрукованого листа виходить чималою. При цьому користуватися приладом треба регулярно, інакше барвник у картриджах засихатиме.
Ідеальний вид принтерів – лазерні. Вони друкують значно швидше (швидкість лазерного друку близько 10-20 стор/хв, тоді як струменеві друкують до 10 стор/хв). Можливості друку в таких моделях одні з найкращих. До того ж лазерний принтер невибагливий до якості паперу. Він працює практично з усіма видами «сировини», від офісного простого паперу або спеціального для лазерного друку до термотрансферів та кальки. Переваги лазерного принтера виводять їх у лідери для повсякденного «побутового» використання та застосування в офісах, друкарнях. До вагомих переваг варто віднести:
- економічність розхідників та їхній тривалий термін служби;
- високу якість друку навіть при великій завантаженості;
- можливість працювати з папером будь-якої якості;
- простоту та зручність в експлуатації та обслуговуванні.
Кожен принтер та технологія друку має свої переваги та недоліки, обирати потрібно з урахуванням сфери застосування і важливих параметрів.